Home › Leki na łysienie promowane przez nasz portal

Leki na łysienie promowane przez nasz portal

Z kwestią znacznego wypadania włosów ma kłopot coraz większa liczba panów, ale także kobiet. Przyczyn tegotypu stanów może być sporo, dlatego bardzo istotna jest diagnostyka i obranie takiej metody leczenia, albo prewencji, który będzie najbardziej skuteczny. W terapii warto wykorzystać doceniane środki ziołowe np. olejek kokosowy, skrzyp polny czy algi. Dzięki szamponom z ich zawartością odbudujemy włosy, ograniczymy ich wypadanie. Szybciej natomiast działać będą preparaty z chemicznymi składnikami, aczkolwiek te wykazują zdecydowanie więcej ubocznych skutków ich stosowania.

Ogromne znaczenie w przeciwdziałaniu ma właściwa pielęgnacja skóry głowy, zmniejszenie zabiegów na włosach (koloryzacja, prostowanie, przesuszanie) i masaż skóry głowy, dzięki któremu wspomagamy cebulki włosów.

Środki z przepisu lekarza zalecane w zaawansowanych etapach chorób mogą być stosowane jedynie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Narastanie włosów wspomaga minoxidil.

Leki z jego zawartością zwykle wmasować trzeba dwa razy w ciagu dnia.

Czas działania to około 3 miesiące - w tym okresie powinny ukazać się nowe włosy w tych miejscach, w których je utraciliśmy.

Inna metoda to aplikowanie substancji z kortyzolem. Raz w miesiącu aplikowany jest zastrzyk, a efekt widoczny już po miesiącu.

Dermatolog może zalecić dodatkową terapię. Wypada zaznaczyć, że z roku na rok rośnie liczba leków i zabiegów na wzrost włosów.

To, z jakich przyczyn utracimy włosy ma znaczenie w wyborze właściwej terapii. Babcine metody są skuteczne w lekkich stanach zapalnych. W przypadku, gdy nie ma poprawy, niezbedna jest wizyta u dermatologa, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i dobierze metodę leczenia..